Не знаю як ви, але я та практично більшість людей з мого оточення, виросли з думкою, що виділятися не гарно, не коректно, не варто, не бажано і ще багато не… Це ще більше прослідковується в маленьких містах чи навіть селищах, де кожен один одного знає. Коли я робила щось інше, ніж мої однолітки, то часто отримувала доволі зрозумілий сигнал: не виділяйся, бо всі почнуть про тебе говорити. Тоді, коли отримуємо схожі сигнали вже другий, третій, сьомий раз, то справді хочеться закритися і перестати робити те, що просить душа. Це і є перша причина, яка обмежує і зменшує наші впевненість в собі.

“Першим кроком для зміцнення впевненості в собі є подолання страху робити те, що може не подобатися іншим людям”

Другою причиною нашої невпевненості в собі є звичайна наша людська несміливість. Більшість людей бояться бути відкинутими, бо це викликає внутрішню біль. Майже кожен хоча б раз відчув на собі як це не приємно, коли тебе кидає дівчина чи хлопець, відповідно кожен знає, що це зовсім не приємно. Так само кожен хоча б раз в житті осоромлювався, зробив не так як треба і провалився, що також не викликає радості. Появляються думки: “Може краще нехай буде так як є зараз, краще не ганьбитися і не починати нічого змінювати”. Однак виявляється, що в проявленні себе є дуже великий сенс.

“Другим кроком для зміцнення впевненості в собі є подолання страху робити те, що може закінчитися поразкою”.

Нижче я пропоную вам 10 ідей, які допоможуть стати впевненішими в собі. Вони полягають на тому, щоб робити речі, які сприймаються як дивні іншими людьми. Я сама використовувала кожну з цих ідей, відчувала багато страху перед початком, однак виявлялося, що нічого поганого не сталося, і я відчувала себе чудово.

 

  • Смійтеся голосно, коли читаєте або дивитеся фільми, відео – не переймайтеся тим, що вам хочеться голосно сміятися, адже в цьому немає нічого погано. Ті, хто ближче зі мною знайомі, знають, що я можу сміятися голосніше і довше за всіх, навіть тоді, коли всім вже не смішно. В цьому немає нічого поганого, я просто виражаю свої емоції, а не тримаю в собі.
  • Підспівуйте улюблені пісні – якщо вам хочеться співати чи навіть просто мугикати, то не стримуйте себе – робіть це! Я можу співати навіть, якщо їду в таксі одна. І так, у мене абсолютно немає голосу, але я цим не переймаюся.
  • Говоріть компліменти іншим людям – звичайно ж, завжди легше знайти в інших те, що вас дратує, просто спробуйте змінити фокус своєї уваги і ви помітите, що чим більше захоплюєтеся іншими людьми і говорите їм про це, тим більше вони будуть говорити щось хороше саме вам.
  • Вдіньтеся дивно – люди будуть тикати пальцями, сміятися і обговорювати вас, але вже за кілька хвилин забудуть, з вами нічого поганого не станеться, але ви зможете проявити себе.
  • Посміхайтеся до перехожих, дивіться їм в очі і не відводьте погляд – просто спробуйте зробити, бо це викликає неймовірну кількість приємних емоцій. У мене бувала так, що навіть водії інших машин махали мені і усміхалися по дорозі.
  • Познайомтеся з продавчинею у місцевому магазині – практичного кожного дня ви заходите туди щось купити, і людина, яку ви бачите щоденно не може бути для вас анонімом, просто заговоріть з нею, побажайте гарного дня чи вечора, зробіть комплімент.
  • Скажіть, якщо чогось не розумієте – мене не дуже любили мої однокласники і одногрупники (як мінімум я так відчувала) за те, що у мене було багато запитань, якщо я чогось не розуміла. Дуже часто на парах, курсах чи зібраннях нас питають: “Все зрозуміло? Можливо в когось є якісь питання?” І навіть якщо в когось є питання, то їх переважно не озвучують, щоб інші “косо не дивилися”. Тому наступного разу, як пролунає таке питання, і вам буде що сказати – не стримуйте себе. Нічого поганого не станеться.
  • Попрацюйте над своєю поставою – впевнених людей видно здалеку – вони йдуть рівно, з піднятою головою і впевненим прямим поглядом і це їм додає не тільки зовнішню, а й внутрішню впевненість в собі.
  • Не забувайте гарно виглядати – слідкуйте за своїм одягом і взуттям. Коли людина, знає, що в неї якась плямка, то багато думок спрямовує на те, щоб інші цього не помітили. Повірте – інші помітять або й не помітять, але у вашому житті від того нічого не зміниться, а над внутрішньою впевненістю треба працювати!
  • Зробіть щось нестандартне посеред вулиці – можете почати танцювати, співати або читати вірші. Просто дозвольте собі бути собою.

 

А які у вас ідеї на нестандартний спосіб підвищення власної впевненості?

Share Button