Те, що ми думаємо про себе, має величезний вплив на все наше життя. Визначає, перш за все, внутрішнє задоволення своїм життям. Часто буває так, що тільки змінивши ставлення до себе, якісно змінюється життя. Появляється енергія, внутрішнє задоволення. По суті в житті нічого не змінюється, але стає краще і легше жити.

Люди, що розуміють свою значимість, менше залежні від підтримки і схвалення оточуючих. Їм не грозить критика чи негативна реакція, вони не бояться бути відкинутими. Таким людям легко бути оптимістами, вони часто досягають бажаних результатів.

Для того, щоб підтримувати стабільну самооцінку, потрібно:

Правило №1. Цінувати те, що є.

Ми часто применшуємо свої здобутки. Нам завжди мало… треба все більше і більше, при цьому ніщо не може нас задовільнити. Людина має одне єдине життя! І тільки вона сама обирає як його прожити. То чому б не зробити це найкращим образом, який виникає в нашій голові? І нехай це буде наш власний вибір.

Правило № 2. Кожну подію можна оцінювати по-різному.

Само по собі будь-яка подія завжди є нейтральною. Перша думка, яка випливає в нашій голові в момент ситуації може бути як позитивною так і негативною, і це важко контролювати. Проте, реакцію, яку ми вибираємо на цю подію можна свідомо коригувати. Реальність – це не те, що кожен з нас бачить зі своєї точки зору, а це те, що ми думаємо. Наприклад, ФАКТ – падає дощ, ДУМКА – який жах, РЕАКЦІЯ – зате у мене буде час побути з собою, насолоджуватися чудом природи – кожною небесною краплинкою.

Правило № 3. Ніколи не говоріть про себе погано.

Те, що ми про себе говоримо і думаємо тим ми і стаємо. Найбільш небезпечні є фрази: «я дурак», «я невдаха», «мені ніколи не везе», «мені ніколи нічого не вдається», «завжди я маю щось зіпсувати». Ці фрази знищують не тільки вашу самооцінку, а й загалом все ваше життя, тож сто разів задумайтеся, перш ніж собі таке сказати.

Правило № 4. Забудьте про людей, які знаходяться з вами тільки через власну вигоду.

Якщо людина ображається на вас, через те, що ви не хочете піти з нею туди, куди вона хоче, то навіщо вам така людина? Вчіться говорити «ні», цей навик врятує вам тисячі бездарно проведених годин і днів. Більше того, коли ми комусь робимо ведмежі послуги, часто буває так, що нас ще й в чомусь обвинувачують. Та навіщо це? Витрачайте час на власний розсуд та задоволення.

Правило № 5. Спробуйте краще себе зрозуміти.

Постарайтеся розслабитися, почути свої думки, бажання. Розслабляйте своє тіло, приносіть йому задоволення. Займіться тим, що вам подобається, тим, що вам до душі. Нехай це буде навіть 15 хвилин вдень, але це буде якісно проведений час. Тіло вам за це скаже: «дякую».

Ви унікальна особистість, активний творець свого життя. Вступінь на шлях впевненої, сильної особистості і станьте нею!

Автор: Ірина Кастран

Share Button