Протягом певного часу я проводжу тренінги по самооцінці, любові до себе і критиці для чоловічої і жіночої аудиторії. І вже давно почала помічати, що певні поради, техніки і завдання можуть дати ефект і взагалі є зрозумілими тільки для жінок або тільки для чоловіків. Серед моїх учасників були і є люди з різного віку (від 5 до 65 років), з різним досвідом та різними професіями і посадами.

Я тривалий час вагалася, але все таки вибрала, що хочу продовжувати тренувати тільки жіночу аудиторію (це не означає, що чоловікам приходити не можна, просто більшість інформації буде спрямована на жіночий тип розуміння теми). Чому я так вирішила?

ПО-ПЕРШЕ, я сама Жінка, і знаю що мені допомагає, а чого я взагалі не розумію. Я не знаю як це бути чоловіком і, мабуть, ніколи вже й не дізнаюся. З досвіду точно знаю, що може їм допомогти, але це тільки з їхніх слів і підтверджень.

ПО-ДРУГЕ, навчаючи жінок і чоловіків у своїй тематиці, я бачу на скільки різним має бути підхід. Тому переважно я інформацію ділила на два потоки і казала: “це для чоловіків”, “а це для жінок”. І тоді, коли чоловіки взагалі не розуміли як може спрацювати та чи інша техніка чи порада, то жінки ледь не плакали і ствердно кивали головою, що це для них і про них.

ПО-ТРЕТЄ, жінки і чоловіки під час навчання, думають про зовсім різні проблеми, які можуть їм завадити втілити нові навики. Чоловік сконцентрований на тому, щоб зрозуміти техніку виконання на 130% і застосувати її перфектно, а жінки думають як це відіб’ється на спілкуванні і стосунках з іншими людьми, що про них скажуть і як відреагують на те, “що я зараз якось інакше дію”.

Колись різні техніки і вправи створювалися чоловіками для чоловіків, і толі коли жінка почала отримувати нові можливості, вона входила у світ чоловіків і працювала там за вже існуючими правилами, які, на жаль, їй не завжди підходять, яких вона не розуміє, і від цього виснажується і стає агресивною. Бо в жіночому світі працюють інші правилами і це мистецтво пристосувати їх до сьогоднішнього способу життя.

Саме тому, я чітко переконана, що Жінка третього тисячоліття – це жінка, яка перш за все вміє любити себе, впевнена в собі і вміє говорити “ні” там де не хоче чогось робити, а вже тоді в неї появляються шанси бути успішною, красивою, щасливою, реалізованою, створити сім’ю, реалізуватися в кар’єрі і добре виховати дітей!

 

Share Button