Мабуть, кожен з нас в своєму житті стикався з критикою і вона нас можедуже сильно ранити або просто зіпсувати настрій. Нас завжди критикують, бо не існує людини, яка б всім подобалася, а це тому, що у нас у всіх різні смаки, вподобання, захоплення, характер і погляди.

Як би ми не уникали критики, вона знайде спосіб як нас наздогнати. Чи критика буде конструктивною, яка справді потрібна в нашому житті, чи це буде просто бла-бла-бла, нам буде не по собі.

Де сидить корінь критики? Він живе в середині в нас! В нашій голові є внутрішні критикеси і критикони, а появилися вони там у нашому далекому минулому – мама, тато, сестри, брати, вчителі, друзі, колеги чи інші дійові особи.

Американські вчені довели, що якщо людині один раз сказати, що вона не зможе, то потім 17 разів потрібно сказати, що зможе. Всі, мабуть, чули як говорять: «Якщо багато разів говорити людині, що вона свиня, то в кінцевому результаті, вона захрюкає».

Такі слова, кинуті в наш город, сіють зерно сумнівів, невпевненості і страху. Це зерно може розростатися, якщо його постійно підживлювати. Тобто чим більше і довше ми будемо поглинати негатив, тим могутнішим він ставатиме!

Що ж з цим робити? Відповідь проста – потрібно займатися своєю самооцінкою і самовпевненістю. Потрібно пам’ятати, що ми – найкращі, що в кожному з нас живе маленький геній, який має право на щастя, задоволення, насолоду і може вдихати життя на повні груди.

Також потрібно усвідомити, що ми реагуємо тільки на те, що нас якимось чином стосується, зачіпає. Якщо вам скажуть, що у вас великий ніс, клаповухі вуха, криві ноги або ж ви нездара і ніколи нічого не доводите до кінця, то ви засмутитеся тільки тоді, коли справді так думаєте про себе.

Кожен робить для себе вибір – ображатися чи ні, реагувати чи ні. Образити можна тільки того, хто робить вибір ображатися. Критикує тільки той, хто сам не сприймає себе чи якусь свою особливість. Проблему легше побачити в комусь, ніж в собі.

Тому подумайте над тим що насправді вас зачіпає і чому, знайдіть причину у власній самооцінці, вирвіть її з коренем і вдихніть життя на повну!

Автор: Іра Кастран

Share Button