Часто нам здається, що ми не робимо те, що запланували. Насправді ж ми завжди отримуємо те, що запланували. Хто не зробив собі хорошого плану, той живе по поганому. Інакше не можливо!

Дуже легко зробити все заплановане, якщо у твоєму списку немає планів. Бо тоді тобі нічого й робити не треба, але чи тоді ми задоволені таким результатом?

Люди часто пливуть за течією: «Ай, буде як буде…», кажуть вони собі. І потім дуже сильно дивуються, коли їх прибило до берега у невизначеному місці: «А чому я тут? Я сюди не хотів». А куди ти хотів?

Ми часто не задоволені своїми результатами, при тому навіть не маємо жодного уявлення, що конкретно нас могло б задовільнити. Ми часто хочемо бути щасливими, заробляти більше, подорожувати. А бути щасливим для мене це як? А заробляти більше – це скільки? А подорожувати – куди?

Коли я отримувала стипендію 721 грн., мені здавалося, що отримувати підвищену стипендію (на 100 грн. більше) – це буде моє щастя. Коли після стипендії я отримала першу зарплату 2000 грн, моїй радості не було меж, але що таке зараз 2000 грн?

Для того, щоб постійно не розчаровуватися, потрібно ставити собі конкретні цілі. І коли ми їх досягаємо розуміти, що це саме те, що ми хотіли. Якщо я не знаю скільки я хочу заробляти і заробляю припустимо 5000 грн., при цьому відчуваю себе незадоволеною, значить це рівно стільки скільки я справді хочу заробляти, бо якби хотіла більше, то однозначно знайшла б спосіб це реалізувати.

Якщо подивитися на це питання з іншої сторони медалі, то ми побачимо, що є люди, які справді заробляють добре, при цьому їхня незадоволеність собою залишається такою ж, якби вони заробляли мало.
Припустимо, що є людина, якій набридло задовільнятися малими заробітками, вона придумала як можна заробляти більше і її зарплата виросла з 5 тис. і 100 тис. Цій людині все ще мало, вона збільшує до 500 тис./міс., але знову не задоволена собою. Чому?

Багато хто сказав би зараз, ой, та якби у мене був дохід 500 тис. грн./міс. у мене точно не було б проблем, я б точно міг задовільнити свої потреби. У такої людини варто запитати: «А які у тебе потреби?», і швидше за все людина не зможе дати конкретної відповіді.

Не важливо скільки ти заробляєш, важливо знати який рівень заробітку буде тебе влаштовувати. Як тільки ми знайдемо чітку відповідь на це запитання, наше життя почне змінюватися самостійно, а нам потрібно буде тільки пристосуватися до цих змін. Важливо не опустити момент щастя, радості і задоволення.

Тільки хороший план на день, місяць, рік, життя може зробити вас задоволеним своїм життям. То ж плануйте, щоб потім не було: Я нічого не запланував – нічого й не маю.

Share Button