Основна проблема сьогоднішнього дня – це тотальна відсутність бажання діяти і змінювати те, що вже є, давно «прижилося» і дуже не влаштовує. При цьому ми далі говоримо собі: «Краще вже так, щоб гірше не було», «Страшно починати щось нове» та ін.

Якщо хтось говорить: «Я сьогодні не готовий», то варто дати йому запитання: «А коли ти будеш готовий?». Швидше за все, такі люди будуть завжди не готові, в них знайдеться багато причин чому вони не можуть щось змінити: немає грошей, діти ще не виросли, зайнятий на роботі… і так щоразу нова причина. Зустрівши їх на вулиці років через 5-10, їхні відмазки будуть такими ж, можливо трохи модифіковані, але що можна сказати з точністю – це вони й надалі будуть не готові щось змінювати. У них буде те ж оточення, переконання і стоятимуть на тому ж місці. Єдине, що справді зміниться – це кількість проблем, агресії і незадоволення.

Що ж стоїть на заваді реалізації бажаних результатів? Насправді є тільки один факт – це захисна реакція нашого розуму на щось нове. Для чого йому перевантажуватися, працювати швидше і взагалі інакше, ніж завжди, якщо можна робити те, до чого вже давно звик і воно працює як швейцарський годинник. Набагато легше байдикувати, мріяти днями, місяцями і роками про своє майбутнє, ніж бунтувати і змінювати систему. І мова не про політику, а про звичну щоденну систему, в якій працює мозок кожної людини.

Є люди, які можуть взяти себе в руки і переступити перешкоду, що не дозволяє рухатися вперед до змін, при цьому більшість, а це 90-95% далі будуть робити те, що й робили до того. Ті ж, що мають силу волі і готові зробити перші кроки, дивуються чому не зробили цього раніше, адже наступні кроки не такі вже й важкі.

Ось кілька простих порад, які допоможуть зробити перший крок на шляху до особистої ефективності:

  1. Прийняти факт, що зміни не відбуваються за 1 день.
  2. Зрозуміти для чого вам зміни і що буде за рік-два, якщо нічого не відбудеться.
  3. Знайди хоча б одну людину, яка буде тебе підтримувати на новому, невідомому шляху. Це може бути найближчий друг, це може бути ваша «друга половинка», але практика показує, що найкращі результати досягаються з коучем, який допоможе окреслити шлях до змін, мотивуватиме і підтримуватиме у потрібний момент.

P.s. Просто почни робити щось таке, чого ти раніше не робив!

Почни керувати своїм життям.

Share Button