Хочу спробувати пояснити термін “внутрішній критик” на прикладі комп’ютера. Уявіть собі, що у вас найпотужніший, найновіший, найдорожчий комп’ютер. Ви переконані, що він має добре працювати, але щось з ним не так. Ви забули поставити антивірусну систему, зайшли на якийсь сайт, щоб завантажити книжку, фільм чи музику і разом з цим завантажити вірус, тож система почала працювати погано.

Так само відбувається з людиною. Дівчина – неймовірна красуня, гарно одягнена, і загалом збоку виглядає, що в неї все добре в житті. Однак в середині живе думка, яка появляється, коли поганий настрій, втома, якісь негаразди чи кризові моменти. І тоді, навіть найкращий комп’ютер, дає збій в системі і не може працювати на повну, використовуючи всі свої можливості.

Внутрішній критик найкраще почуває себе в думках людини, яка часто почувається безпорадно, має низьку самооцінку, часто відчуває себе винною та деколи захоплюють песимістичні думки. На жаль, це не хвороба, яку видно, з цим не боряться і не намагаються усунути, бо задається, що нічого не заважає. Від внутрішнього критика не вмирають, але він є в кожної людини (у меншій чи більшій мірі).

Те, як ми мислимо, впливає на те, як ми себе почуваємо і як діємо. І з тим пов’язано те, як ми використовуємо особистий потенціал і чи досягаємо своїх цілей. Навіть, якщо бути дуже талановитим, мати потенціал, бути молодим, здоровим і багатим, але обрізати собі крила способом мислення, то важко досягати успіху, та й просто відчувати себе щасливо.

Низька самооцінка і постійна самокритика – це головні вороги жіночої краси і успішності. Жінки, по своїй природі дуже емоційні, тому не секрет, що їхній настрій впливає на всі сфери життя.

То чому ж так часто нас захоплюють думки про погане? Тому що, так влаштований наш мозок: він дуже добре запам’ятовує і фіксує негативні думки, від яких важко позбутися. Хороші новини чомусь часто проходять повз нас. Ми неначе підсвідомо очікуємо щось погане, і тоді, коли ці очікування справджуються, то вважаємо це нормою.

Однак, я постійно повторюю своїм клієнтам, що думки матеріальні. Ви й самі це знаєте. Як тільки у вас заболить зуб, то ви одразу по дорозі бачите стоматологічні клініки, як тільки ви хочете купити собі машину певної марки і кольору, то починаєте бачити їх у місті, хоча до того, не помічали. Точно так само відбувається з негативними думками. Як тільки ви на них сконцентруєтеся, то одразу думки почнуть знаходити матеріальне підтвердження у житті.

Ось три правила, про які потрібно пам’ятати:

  1. Якщо ви будете очікувати від людей і подій в першу чергу щось хороше, то саме це й буде відбуватися і ви будете відчувати себе спокійно та впевнено. 
  2. Фільтрувати своє оточення, адже воно безперечно впливає на нас. Вчені проводили експеримент, де дівчинку, яка займається спортом та слідкує за своїм здоровим харчуванням, помістили на кілька тижнів у компанію дівчат з надлишковою вагою та шкідливими звичками. Цій дівчині потрібно було робити все те саме, що вона й раніше робила: тренуватися і їсти здорову їжу, але ще й спілкуватися з цими дівчатами. За час експерименту дівчина набрала кілька кілограмів, тільки від спілкування.
  3. Зверніть увагу на людину, яку ви вважаєте авторитетом у своєму житті. Це можуть бути батьки, кохана людина, начальник чи улюблена подруга. Те, що ви найчастіше чуєте від цієї людини, дуже сильно впливає на вашу впевненість та думки про себе.

Намагайтеся шукати будь які способи підтримки, хороші події, позитивне оточення, яскравих, впевнених в собі людей – все те, що допоможе вам налаштуватися на позитивний настрій та позбавитися від негативних думок і самоїдства.

 

Share Button