Ти вже давно живеш окремо від батьків, можливо в тебе є навіть чоловік/ дружина, у тебе є робота, ти самостійно себе забезпечуєш, але мамі досі щось не подобається. Можливо вона говорить тобі: “Скільки я ще на внуків буду чекати? Ви взагалі збираєтеся?”, “Ота твоя робота – то не серйозно! Краще тобі знайти щось з офіційним працевлаштуванням, щоб мати пенсію на старості років”. Їй може не подобатися те, як і з ким ти проводиш час, живеш, спосіб харчування, прибирання вдома, та й взагалі багато до чого можна придертися.

Здається, що хоч ви й живете на відстані і в кожного своє життя, однак мама завжди знає, що в тебе все не добре і тобі потрібна допомога і зміни в житті. А можливо вона приходить до тебе в гості і наводить там свої порядки? Купляє необхідний тобі посуд, полички, постіль – і все за своїм смаком, не питаючи у тебе дозволу? А що? Мама завжди тільки добре бажає! Ну, тут і не посперечаєшся.

Що ж робити, якщо тобі здається, що ти вже не в тому віці, щоб за тобою доглядали як за дитиною і хочеш самостійно приймати будь-які рішення в своєму дорослому житті?

У більшості випадків, якщо у тебе мама, яка тебе критикує, то вона такою не стала, а була завжди. Тобто, ти з дитинства виріс з тим, що тобою часто були не задоволені: крок вліво, крок вправо і будь-який крок зроблений не так. Переважно такі діти навіть не розуміють, що мама їх критикує, бо це для них звичний режим, тільки оточуючі збоку можуть підказати: “Ну, як ти це терпиш, це ж не нормально!?”

Якщо критика мами досі тебе зачіпає, то одразу хочу тебе привітати – це чудово, що ти взагалі чуєш і розумієш, що тебе критикують і це не нормально! Однак, якщо досі відчуваєш невпевненість, занепад сил, то мабуть ще психологічно не переріс свою маму.

Які можуть бути наслідки такого спілкування?

Дитина (навіть якщо їй вже 25 чи 40 років) боїться своєї мами і майже нічого їй не говорить, щоб не почути осуду. Тому, мама не знає, що ти куриш під підї’здом, їж після 18 (бо вона ж точно проти), маєш нові стосунки чи хочеш змінити роботу.

Що з цим робити?

  1. Працювати з психологом. Якщо такої можливості немає, то читай наступний пункт.
  2. Говорити з мамою на своїх умовах. Так, це жорстко, але інакше все залишиться як завжди. Потрібно озвучити теми, на які ти готовий говорити з мамою і теми, які є забороненими. І обов’язково попередити, що якщо розмова почне торкатися заборонених тем, то ви перестаєте спілкуватися.

Так так так, мамі це 100% не сподобається! Вона точно буде торкатися тем, які звикла зачіпати, а потім ще й буде робити “контрольні вистріли”, однак ти маєш бути непохитний в своїх рішеннях. А для цього, перш за все, потрібно:

  1. Зрозуміти, що те, як мама з тобою поводиться – точно є не припустимим і калічить твоє життя.
  2. Набратися внутрішньої впевненості в собі. Адже, якщо ти не впевнений, то тебе дуже швидко можна перетягнути на свою сторону.

Отже, якщо тебе ранить критика мами, то тобі прийдеться попрацювати з внутрішніми силами і впевненістю в собі, однак найкращий спосіб – це звернутися за допомогою до кваліфікованих психологів, які зможуть допомогти тобі знайти внутрішні ресурси, адже це робота довга. Можливо тобі потрібно буде працювати над цим кілька місяців, можливо навіть рік. Головне – це зрозуміти, що насправді ти хочеш.

P.s. Думаю, що це не остання стаття про критику мами, якщо є конкретні запитання, на які хочете почути відповідь, то залишайте в коментарях.

Читати статтю “Що робити з критикою мами? Частина 1”

Share Button