Відкладання на потім – це вірус, яким охоплені сучасні люди. Лінь, прокрастинація, не бажання щось робити – з цим стикається кожен з нас практично кожного дня. Універсальної пігулки звичайно ж немає, проте певна робота над собою може підвищити нашу продуктивність та результативність.

Є два шляхи, якими люди починають щось робити:
1. Шукають мотивацію – ходять на тренінги, читають книжки по саморозвитку, дивляться відео, набираються знань.
2. Чекаю пікового моменту – коли опустяться до самого дна, і зрозуміють, що більше так не можна, тоді й починають рухатися.
По суті це два типи мотивації: “до” – “я ходжу в зал, щоб бути здоровою і красивою” і “від” – “я ходжу в зал, бо я жирна”.

Я вважаю, що справжні зміни людини починаються не з понеділка, не після того, як вона прочитає 115 книжок, не тоді, коли все погано, а рівно тоді, коли людина бере на себе відповідальність за своє життя.

Що я маю на увазі? Взяти відповідальність за своє життя – це перестати нити, перестати чекати кращих часів, перестати шукати винного у всіх своїх бідах і негараздах, це усвідомити, що ми маємо те, про що думаємо і чого бажаємо, а наші реальність – це те, що ми робили і думали вчора.

Є безмежна кількість правильних стратегій, допоміжних і дієвих вправ, завдань тощо, але всі вони разом і навіть помножені на 10 ніколи не допоможуть, якщо людина цього не хоче.


Почати діяти просто, перший крок, хоч і не багато, але все таки роблять, а от робити це регулярно – ось це вже мистецтво! Успіху досягає той, хто регулярно протягом тривалого часу робить бодай маленькі, але все ж таки кроки на шляху до бажаної цілі. Не буде здоровий той, хто раз в рік купається в ополонці, буде здоровий той, хто кожного дня думає що покласти собі у тарілку, чи воно буде корисним для організму і у якій кількості, той хто щодня випиває достатню кількість води, той, хто займається фізичним навантаженням.

А для тих, кому справді важко організувати себе і навчитися робити потрібні і важливі справи вчасно, пропоную дуже просту, але дієву вправу.

Напишіть список з 25-30 дрібних справ. Сюди може входити: підлити вазони, почистити зуби, випити воду, подивитися у вікно. Все, що завгодно, але максимально просте. І протягом наступного дня, виконуючи ці справи, викреслюйте їх зі списку. Робіть так протягом тижня і це навчить ваш мозок виконувати поставлені завдання і завершувати їх. Насправді наш мозок дуже любить такі ігри і він із задоволенням включиться і захоче продовжувати. Тож ви не зупиняйтеся, почніть у список вносити більш складніші завдання: зробити важливий дзвінок, який вже давно відтягується, поприбирати в шафі, помити ванну, почати писати дипломну роботу тощо.

Таким чином, протягом певного часу ви просто привчите себе починати і доводити справу до кінця і тоді вам не складатиме труднощів зробити щось складне, адже ви вже будете знати, що можете з цим впоратися, адже за плечима стільки виконаних справ!

Share Button