Як пояснити комусь (а особливо найближчим людям), що замість їхніх цілей ми хочемо реалізувати свої (наприклад, у вас свій погляд на здоров’я, харчування, стосунки чи щастя)?

Перш за все, коли у нас дві цілі, які суперечать одна одній, потрібно прийняти рішення, котра з цілей для нас найважливіша. Тут потрібно зважувати чи важливіші для мене “стосунки з родиною” чи ціль, яку я сама собі ставлю? На жаль, ніхто окрім тебе не може прийняти цього рішення.

Одним зі способів – це сказати чесно і правдиво, що саме ти хочеш, а головне, щоб ти сама була впевнена в цьому. Тож, кажеш: в мене ось така ціль і я хочу, щоб ви хоча б прийняли цю точку зору і поважали мій вибір.

Звичайно ж, це не означає, що нас одразу приймуть і зрозуміють. Швидше за все, світ (а переважно це сім’я, родина), почнуть викликати в нас відчуття провини за те, що ми маємо сміливість реалізовувати власні потреби, цілі і будувати своє щастя в той час, як вони (мама/ тато/ сестра/ брат) присвячують себе комусь.

Той момент, коли ми відриваємося від того, що повинні зробити, і починаємо реалізовувати те, що справді хочемо, дууууже важкий – і для нас самих і для нашої родини. Ми не розуміємо, чому нас ніхто не підтримує, не розуміє, і яке право ми маємо, щоб поводитися так – в їхньому розумінні – егоїстично.

Саме тому:

  • пригадай собі, що ти вже доросла жінка, котра сама вирішує, що робити в своєму житті;
  • пам’ятай про те, що ми НЕ МАЄМО ЖОДНОГО ВПЛИВУ на чиєсь життя і на те, що хтось в нашій сім’ї прийняв рішення терпіти “за мільйони” (дуже часто мами присвячують своє життя, цілі, мрії і своє щастя, щоб інші члени сім’ї мали все). Ти можеш говорити, переконувати, пояснювати, але приходить момент, коли потрібно сказати: “СТОП!”.
  • спокій, спокій і ще раз спокій. Нуль критики і нервів! Замість цього говоримо з мамою ось так: “Мамо, я люблю тебе найбільше в світі. Я знаю, що ти піклуєшся про мене і хочеш, щоб я була здорова, сита і щаслива, але я не дієті і буду їсти моркву. Три рази казала тобі про це, перед тим, як приїхала до тебе”. Можеш і по-іншому це пояснити, але найважливіше – це показати, що ти бачиш і відчуваєш турботу про себе, приймаєш її, але не погоджуєшся на таку форму проявлення любові (нездорова їжа).

Так, я знаю, що почати робити те, що справді хочеться – це справді важкий крок. Але насправді всім абсолютно все рівно чи ви щасливі чи відчуваєте власну реалізованість і повірте, рідні перші за вас порадіють, коли ви досягнете успіху, навіть незрозумілим для них способом. Ставте цілі – досягайте їх і проживайте наповнене життя!

 

Share Button