“Я з величезним бажанням починаю нові справи, але нічого не доводжу до кінця. Вже через місяць мені хочеться або нічого не робити або почати щось інше” – такі фрази я доволі часто чую від учасників курсів і тренінгів. Як все таки зберегти бажання і мотивацію? Як зробити так, щоб постійно мати енергію? Де шукати натхнення? Яким чином можна зробити так, щоб нам хотілося так само як нам не хочеться?

Для того, щоб знайти інутрішню мотивацію, спершу потрібно зрозуміти для чого! Для чого тобі мотивація? Знайди щось, що тебе настільки запалить, щоб це питання одразу відпало. Ви маєте фізіологічно і психологічно хотіти свою ціль.

 1. Знайди причину бути мотивованим. Більшість людей живе абсолютно реактивно, без жодної цілі. Просто не знають для чого живуть. Запитайте себе: Яка в мене ціль в житті? – Це може бути місія, покликання, називайте як хочете. Проте факт залишається фактом – більшість людей не знають відповіді на це запитання.
 2. Сформулюй свою ціль одним реченням. Якщо тобі треба багато пояснювати що і для чого ти хочеш – то ти сам себе переконуєш в тому, що твоя ціль важлива. Спробуй сформулювати свою ціль одним реченням. Люди не знають для чого живуть. А які наслідки? – реагують абсолютно реактивно на події, які відбуваються в їхньому житті.

           

Наприклад, коли людина захворіла, то тільки тоді їй в голову приходить ідея, що потрібно піти до лікаря. Однак, якби раніше систематично займалася спортом, не їла всякої гидоти, не вживала алкоголю, контролювала свій сон, то це було б профілактикою до хвороби. Навіщо няньчитися зі своїми хворобами, якщо можна зайнятися своїм здоров’ям?

ДОПОКИ НЕМАЄ ОКРЕСЛЕНОЇ ЦІЛІ – НЕ БУДЕ МОТИВАЦІЇ.

Дуже часто, коли я починаю працювати зі своїми клієнтами, я бачу, що в них на фізіологічному рівні величезна енергетична дирка, яку вони намагаються закрити алкоголем, сигаретами, кавою та іншими стимуляторами, однак це все не працює. Поки в людини немає здорового сну, вона не займається фізичним навантаженням, неправильно харчується, то у неї просто не буде сил досягати успіху.

У ВАС МАЄ БУТИ ДРАЙВ І ЕНЕРГІЯ!

Драйв можна отримати тільки на фізіологічному рівні. Якщо ви втомлені, то ваш організм відмовляється приймати рішення і виконувати ваші плани дій, плани розвитку, стратегії досягнення тощо. Втомлена людина все що насправді хоче – це відпочити. Згадайте коли ви останній раз були у відпустці? – це проблема 90% людей!

Ви можете записатися на найкращі і найдорожчі курси по саморозвитку, ви можете навіть назбирати кошти і поїхати на тренінг Ентоні Роббінса, прочитати 115 корисних книжок, але це вам не допоможе допоки у вас немає сил. Це те саме, що мати машину, не заправляти її бензином і очікувати, що вона й без нього поїде.

          5 ПОРАД, ЯКІ ПОТРІБНО ЗНАТИ, ЩОБ ЗМОТИВУВАТИ СЕБЕ:

 1. Постав собі ціль. Всі вже давно знають правила постановки цілей. А для тих, хто не знає, то я пригадаю:
  – ціль має бути позитивно сформулювана: “Не хочу хворіти” – “Хочу бути здорова”;
  – ціль має бути вимірна і конкретна: “Хочу бути щасливим і багатим” – “Хочу заробити 1 мільйон $”.

          Примітка. Будь-яка ціль ніколи не буде вас мотивувати, якщо вона не змінює ваш стиль життя. Ваше життя залишиться таким самим після того, як ціль буде виконана? – тоді ваш мозок буде просто відмовлятися її виконувати. Вам має бути страшно робити те, що ви раніше не робили, вам треба вийти із зони свого комфорту і тільки тоді появиться там сама внутрішня мотивація, той самий внутрішній двигун, який буде вас рухати на шляхи до мети. Допоки ціль тільки трохи покращує життя, а не повністю кардинально змінює його стиль – доти ви будете топтатися на місці.

 1. Подбай про свої фізіологічні потреби. Хороший здоровий сон, збалансоване харчування, потрібна кількість води в організмі, баланс між відпочинком і роботою.
 2. Знайди причину бути мотивованим. Як би це дивно не звучало, але для того, щоб стати успішним потрібно опуститися на саме дно. Більшість людей нічого не роблять, не тому що вони ліниві, а тому, що їм добре з тим, що вони мають. А от якби не мали нічого (або майже нічого), то просто вимушені б були діяти і досягати. Тож знайди для себе негатив в тому, що не досягаєш свої цілі. Де твоє дно, з якого ти будеш відштовхуватися?
 3. Які проблеми буде вирішувати твоя ціль? Хочеш стати худішим? – Прекрасно, то опиши, які в тебе зараз є проблеми з твоєю повнотою: задишка, важко ходити по сходах, не можеш нагнутися, щоб зав’язати шнурки, ніхто тебе в такому вигляді не любить, не відчуваєш свою привабливість і відповідно падає внутрішнє відчуття впевненості в собі.
 4. Що ти хочеш “мати” і ким ти хочеш “стати”. “Коли я похудаю, то стану впевненим в собі, привабливішим, зможу піти … (кудись куди давно хочу, але з цією вагою не можу), зможу вдіти … (улюблений одяг, в який зараз не влазиш або купити новий, про який давно мрієш)”. Не забувайте, що те, що ви тут напишете має повністю змінити ваш стиль життя, інакше ви будете здаватися кожного разу, коли бачите шоколадку в магазині і кожного разу не будете бігати, коли на дворі “погана” погода.
 5. Ти маєш багато працювати над собою. Багато працюєш – отримуєш великі результати, які в свою чергу мотивують тебе на ще більшу роботу. Мало працюєш – забудеш про свою маленьку ціль, залишишся таким як раніше (в кращому випадку) або станеш ще гіршим.

Отже, для власної мотивації в першу чергу потрібно звернути увагу на свої фізіологічні потреби для того, щоб мати силу і енергію для дії. Цілі потрібно ставити зрозумілі і настільки великі, щоб вони змінювали стиль життя, інакше ви не переконаєте себе вже через кілька днів робити те, що раніше прописали в плані дій. Йдіть до своєї цілі величезними кроками для того, щоб отримувати великі результати і мотивувати себе ними на ще більші звершення.

Share Button