Ми часто задаємо собі запитання: “Що подумають про мене інші?” І це може нас зупиняти перед планами, мріями і цілями. Я почну з питання, яке може бути тут найважливішим:

ЧОМУ ЦЕ ТАК ВАЖЛИВОГО?

Що є причиною того, що нам так важлива думка інших? Чи часто відбувається так, що хочеться подобатися спочатку комусь, а потім вже собі? Чи часто ми хочемо, щоб нами захоплювалися і говорили компліменти? Можливо навіть робимо все, щоб сподобатися іншим? Потрібно задуматися: ти живеш для когось чи для себе? Чий план на життя ти реалізуєш?

Деякі люди реалізують плани на життя інших людей. Як це відбувається? Якщо тобі колись сказали, що в 25 вже треба мати чоловіка і дитину, а можливо навіть дві, то ти через всі перешкоди і негаразди будеш реалізовувати цей план, навіть якщо тобі це не дуже подобається. Інакше, просто будеш відчувати почуття провини.

Я вважаю, що ми живемо тільки раз, відповідно, перш за все, потрібно робити те, що подобається і хочеться нам – якщо такими діями ми нікому не робимо погано.

ЗВІДКИ ТИ ЗНАЄШ, ЩО ІНШІ ВЗАГАЛІ ПРО ТЕБЕ ДУМАЮТЬ?

Ти важлива тільки для найближчих для тебе людей, всім іншим на тебе глибоко все рівно, бо в них свої справи і свої переживання. Ніхто не думає про тебе довше, ніж кілька хвилин (і то не факт, що взагалі думають).

Згадайте, коли ви на вулиці бачили нетипових людей: одягнуті екстра неординарно, дивно намалювані, чи з роздертими колготками, штанами, курткою. Як довго ви про них думали? Максимум розказали подругам про це, посміялися і забули.

Так само буде і з тобою. Твоя поведінка чи вигляд захопить погляд людей максимум на 1 хвилину. Яке ж велике треба мати его, щоб думати, що люди будуть аналізувати твої починання днями і ночами? Прокоментують і забудуть – в незалежності від того чи їм це сподобалося чи ні.

ЧИ МОЖЛИВО ДОГОДИТИ КОЖНОМУ?

Потрібно собі усвідомити, що не вдасться задовільнити всіх і кожного на тому світі. Завжди знайдуться особи, яким сподобається те, що ти робиш, а інші натомість тебе будуть критикувати. Навіть Божу Матір критикують.

Тобі 25, в тебе 2 дітей, ти сидиш вдома, а чоловік заробляє гроші – люди скажуть: “Як можна взагалі не мати цілей і сидіти вдома?”

Тобі 25, ти не одружена і не маєш дітей, але маєш бізнес, люди скажуть: “Напевне вона не така вже й класна, як не може побудувати сім’ю”.

Кожен буде тебе оцінювати відповідно до своєї системи цінностей. Те, що для тебе є нормальним, для іншого немає жодного сенсу. Признайся, тобі ж теж не всі подобаються.

Так, ти точно будеш робити в своєму житті щось, що не подобається іншим. Можеш просто прийняти думку, що це податок від твого успіху. І пам’ятай, що той, хто тебе критикує – він позаду тебе, бо якби був попереду, то просто не бачив би чим ти займаєшся.

Треба собі усвідомити, що не можливо задовільнити всіх людей на світі.

ПОЧНИ З СЕБЕ!

Я помітила, що рівно тоді, коли я перестала оцінювати чи осуджувати інших, то перестала й перейматися думкою когось про мене. Тож, задумайся, як часто ти оцінюєш те, як хтось виглядає, які має погляди на життя, в якому стилі вдівається. Спробуй злапати себе на таких думках.

Тоді, коли ми маємо постійне відчуття оцінювати інших, то починаємо перейматися тим, що інші теж можуть так само думати про нас.

Від думки інших людей тобі не буде ні тепло, ні холодно, бо думка інших людей не зможе тебе скривдити, якщо ти сама не дозволиш це зробити.

 

Share Button