“Я не знаю, що хочу робити…”, що тоді? З кожного кутка, всюди говорять і пишуть про те, що у людини має бути своє призначення. “У мене багато талантів, але я не знаю чим мені зайнятися, щоб це приносило і задоволення і хороший дохід” – скажете Ви.

Ось 5 практичних порад, які допоможуть знайти своє призначення:

 1. ЗГАДАЙТЕ СЕБЕ В ДИТИНСТВІ
  Деколи здається, що призначення дуже далеко, його потрібно шукати, проте це не так. Воно завжди з нами, просто ми не завжди його помічаємо. Згадайте якими ви були в дитинстві. Що любили робити? Про що мріяли? Ви любили бути в компанії, чи надавали перевагу побути на одинці?
  Якщо в дитинстві ви любили побути на одинці, то скоріш за все, зараз вам більш до вподоби працювати так, щоб ніхто не заважав і ви могли сконцентруватися. Якщо вам постійно потрібна була компанія друзів, щоб щось затіяти, то мабуть, ви командний гравець і вам добре вдається працювати і втілювати ідеї ще з кимось.

  Якщо не пам’ятаєте як ви себе поводили, то запитайте своїх батьків, друзів чи вихователів. В дитинстві кожен з нас поводив себе так як комфортно саме йому, чим більше деталей ви згадаєте або ж дізнаєтеся, тим краще можна знайти себе і зрозуміти що саме вам потрібно.

 2. ПОДИВІТЬСЯ СОБІ В СЕРЕДИНУ
  Ми постійно чогось хочемо. (Якщо людина взагалі нічого не хоче, то звичайний психолог з цим вже не допоможе). Наше ХОЧУ – це ми. Це те, до чого нас тягне, приваблює, що викликає емоції, приносить задоволення і робить нас щасливими. Випишіть в список всі свої ХОЧУ. Не зупиняйте себе і не критикуйте, навіть якщо почнете писати те, що здається нереальним, просто випишіть.
  Опісля подивіться на список і подумайте, що можна втілити прямо зараз або найближчим часом. Дозвольте своєму внутрішньому Я проявити себе. Це допоможе вам краще прислухатися і почути себе.
 3. ВИЯВІТЬ СВІЙ ТАЛАНТ
  У вас точно є щось, що вам вдається робити краще, ніж іншим. Це може бути щось надзвичайно просте. Наприклад, я в школі допомагала своїм друзям з уроками, мені завжди вдавалося добре пояснювати. Це і є мій талант, хоч і надзвичайно простий, але він приносить мені задоволення. А що робите такого ви? Можливо вмієте чистити яблука, залишаючи довгу шкірку або добре концентруєтеся на маленьких деталях? Зараз зі всього можна зробити бізнес, найголовніше виявити в чому у вас талант!

  Хтось може сказати, що у нього кілька талантів і не можливо вибрати щось одне. Але прийдеться, бо чим більше у нас варіантів, тим довше ми відкладаємо час, щоб почати вдосконалювати свій талант, щоб в результаті отримати від нього ще й фінансову винагороду. Можливо у вас суміжні таланти, то спробуйте їх об’єднати. Або якщо вони дуже різні, то спробуйте відчути, прислухатися до себе і вибрати щось одне. Згодом у вас буде можливість спробувати і щось інше. Просто, уявіть собі, що ви сідаєте в таксі і називаєте одразу дві точки прибуття. Як не крути, але вас довезуть спочатку до однієї, а потім до іншої.

 4. СТАНЬТЕ ЕКСПЕРТОМ
  Найважче – це визначитися, що насправді приносить вам задоволення і що ви можете робити краще, ніж інші. Як тільки ви впораєтеся з цим завданням, то потрібно переходити до іншого етапу – стати експертом у своїй галузі. Зараз вже не завжди важливо, яка в тебе освіта і де ти вчився, найголовніше – це результат від роботи, яку ти робиш. Навіть не важливо як довго ти це робиш (у деяких випадках), просто люди хочуть отримувати якісну роботу і готові за це платити. До того ж люди готові платити в кілька разів більші суми, якщо результат вашої роботи буде таким, як вони очікують, або й ще кращим. Тож, визначилися що хочете робити – прокачайте свою експертність. Станьте №1 у своїй сфері. Підіть на додаткові курси чи навчання. У людей має загорітися лампочка, наприклад: я не знаю де знайти мотивацію – зайду на блог Іри Кастран, почитаю її пости і статті, щоб надихнутися (до речі, багатьом справді допомагає).

 5. БУДЬТЕ НАПОЛЕГЛИВИМИ
  Ви не збудуєте імперію за 1 день, і за 1 місяць теж. Не здавайтеся передчасно і не женіться за тим, що на разі вам не під силу. Просто якісно робіть те, що ви добре вмієте робити. Сарафанне радіо як було, так і залишається актуальним. Так, можливо вам потрібно буде підівчитися трохи маркетингу, або скористатися послугами маркетолога, але все що треба від вас, це дуже якісно робити те, що приносить вам задоволення.

Тож, пропоную перестати ганятися за чимось невідомим, а просто краще придивитися і дослухатися до себе. У кожного в середині живе маленький геній, дозвольте йому проявити себе. Не думайте, що це безглуздо, смішно чи дріб’язково, просто дозвольте собі бути собою.

Share Button